مدرن اسکین

غیر فعال کردن رونوشت ها در وردپرس

غیر فعال کردن رونوشت ها در وردپرس

با سلام به شما مدرن اسکینی های عزیز ، در امروز میخوایم به شما یاد بدیم که چگونه قسمت رونوشت ها در بخش نوشته های وردپرس را غیرفعال کنید . خب شاید این کلمه زیاد به چشمتان خورده باشد اما واقعا از کاربرد و تاثیر آن و یا ضررات آن خبردار نباشید . رونوشتها در وردپرس ،‌ از برخی جهات میتوانند مفید باشند ،‌ برای مثال وقتی به طور ناگهانی از بخش ویرایش نوشته ها خارج شوید ، تغییراتی که تا‌ آن زمان انجام داده اید ، در چند فایل رونوشت (Revision) ذخیره میشود .

هنگامی که رونوشت ها را غیرفعال میکنید فضای کمتری از پایگاه داده شما اشغال میشود و منابع کمتری از سرورتان استفاده میشود . برای غیرفعال کردن این رونوشت ها با ما همراه باشید …

نحوه غیرفعال کردن رونوشت ها

در صورتی که میخواهید رونوشت های سایت وردپرسی خودتان را غیرفعال کنید ، کافیست کد زیر را در فایل wp-config.php قالبتان قرار دهید :

[php]define( ‘WP_POST_REVISIONS’, FALSE );[/php]

محدود کردن رونوشت ها به تعدادی خاص

اگر دوست دارید تعیین کنید که از یک نوشته ، فقط تعداد محدودی رونوشت (برای مثال ۵ عدد) رونوشت گرفته شود ، کافیست کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید :‌

[php]define( ‘WP_POST_REVISIONS’, 5 );[/php]

دقت کنید که باید یکی از دو کد بالا را در فایل کانفیگ وردپرس قرار دهید ، در صورتی که میخواهید از کد دوم استفاده کنید و کد اول در فایل شما هست ، باید ابتدا کد اول را پاک کنید .

میتوانید عدد ۵ در کد دوم را با عدد دلخواه خود جایگزین کنید تا به همان تعداد از نوشته های شما رونوشت تهیه شود !

خب آموزش امروز ماهم تموم شد و مثل همیشه امیدواریم این آموزش برای شما مفید و سودمند باشد .
در صورت داشتن هرگونه اشکال یا … میتوانید آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید .

موفق باشید !

به اشتراک بگذاریدما را در گوگل حمایت کنید!